Prologis Park Ruda Slaska for Raben

Co zyskujesz?

Przykładamy ogromną wagę do lokalizacji, jak również do jakości i aspektów technicznych wszystkich naszych budynków. Dzięki odpowiednio przemyślanym projektom, nasze nieruchomości mogą rosnąć i rozwijać się razem z Twoją działalnością. Dbamy więc, aby oferowane przez nas budynki były magazynami przyszłości i służyły klientom przez długie lata. 

Nowe życie dla poprzemysłowego terenu

Prologis Park Ruda Śląska to wyjątkowy projekt w naszym portfolio, przy którym współpracujemy z konserwatorem zabytków i lokalnymi społecznościami. Projektując park, chcieliśmy w pełni wykorzystać potencjał terenu dla naszych przyszłych klientów tworzących tam nowe miejsca pracy, troszcząc się również o interesy lokalnych społeczności. Zależało nam na rewitalizacji poprzemysłowego terenu i stworzeniu wartości dodanej dla regionu.
 

Historyczna pamięć

Na terenie działki, na której powstaje Prologis Park Ruda Śląska, znajdowało się sześć zniszczonych bunkrów. Według dokumentacji, wszystkie z wyjątkiem jednego były przeznaczone do rozbiórki. Działając w porozumieniu z konserwatorem zabytków, dołożyliśmy wszelkich starań, by zachować pamięć tego miejsca i zaprojektowaliśmy nasz park tak, żeby odrestaurować aż trzy schrony bojowe.  Przywracając im dawną świetność i otwierając jeden z nich dla zwiedzających, chcemy podkreślić historyczne znaczenie tego miejsca, nadając mu jednocześnie nowe życie.

Lokalna współpraca

Ze względu na wyjątkową lokalizację działki, na której powstaje Prologis Park Ruda Śląska, współpraca z lokalną społecznością była kluczowym elementem na każdym etapie powstawania inwestycji. Dojazd do parku zorganizowaliśmy z myślą o sąsiadach, prowadząc go w taki sposób, żeby zminimalizować ruch TIR-ów w ich bezpośredniej okolicy. Część naszego terenu udostępniliśmy działkowcom, aby zapewnić im wygodny dojazd do swoich ogródków. Zachowaliśmy tam także pas zieleni do ich dyspozycji.

W centrum śląskiej aglomeracji

Prologis Park Ruda Śląska jest położony w doskonałej lokalizacji – zaledwie 9 km od centrum Katowic, w pobliżu autostrady A4 (Niemcy-Wrocław-Katowice-Kraków) i 10 km od autostrady A1 (Gdańsk-Katowice), a także 40 km od lotniska w Katowicach. Sąsiedztwo dwóch głównych europejskich korytarzy transportowych zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne parku. Dzięki temu stanie się ważnym elementem efektywnego łańcucha dostaw – zarówno dla dystrybucji lokalnej, jak i międzynarodowej.

W zgodzie z fēng shuǐ

Zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, dlatego wdrażamy w naszych nieruchomościach rozmaite rozwiązania wpływające na komfort pracy. Wejście do budynku biurowego, który realizujemy w Prologis Park Ruda Śląska w ramach projektu szytego na miarę dla firmy Raben, zaprojektowane będzie zgodnie z zasadami feng shui. Funkcjonale i przestronne wnętrza pozwolą na zachowanie odpowiedniego poziomu naturalnego światła. Część biurowa będzie ogrzewana z własnej kotłowni gazowej, czyniąc go bardziej przyjaznym dla środowiska.

W trosce o środowisko

Kiedy projektujemy i budujemy nasze inwestycje, patrzymy w przyszłość, dlatego dbamy też o lokalne społeczności i przyszłe pokolenia, starając się zminimalizować wpływ na środowisko. Nasze nieruchomości są poddawane certyfikacji BREEAM potwierdzającej zgodność wdrażanych przez nas rozwiązań z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu budynkiem, jak smart metering i energooszczędnym rozwiązaniom nasze budynki są przyjazne środowisku oraz tańsze w utrzymaniu.